الیگودرز
مردم الیگودرز ، عکس از طبیعت الیگودرز ، لربلاگ، لرستان
صفحات وبلاگ
آرشیو وبلاگ
نویسنده: عبداله توکلی - ۱۳۸٧/٧/۳٠

 در ادامه ی مطلب قبل یک سوال از شما می پرسم به نظر شما کدام گناهکار ترند فروشندگان سکه ها(گوش بر ها) یا خریداران سکه های تقلبی؟

فروشندگان این سکه ها معمولا از روی بیکاری دست به این کار می زنند تا بتوانند با این کار حداقل زندگی خود را تامین کنند و به عبارتی زنده بمانند که این هم ریشه در بی توجهی مسئولان کشوری ،استانی و خود شهرستان به مساله ی بیکاری این شهر است که دامن گیر بیشتر جوانان این شهر( افرادی با مدارک لیسانس و فوق لیسانس) شده است.

خریداران سکه ها که همگی از سرمایه داران ایران هستند( و همانطور که در احادیث هست که هیچ کس ثروتمند نمی شود مگر اینکه حق انسانی را پایمال کرده باشد) و هدفشان از خرید این سکه ها فروش آنها به بیگانگان است که این نه تنها یعنی فروش سکه بلکه فروش تاریخ و نشانه های تمدن یک مملکت با چند قرن سابقه ی تمدن است . حال من قصد موجه جلوه دادن فروشندگان سکه را ندارم ولی باید بدانید کار خرید به نیت فروش هویت این ملت 70 ملیونی به بیگانگان بسیار بد تر از فروش سکه ی تقلبی است .

نویسنده: عبداله توکلی - ۱۳۸٧/٧/٢٥

داستان سکه های تقلبی

چند سالی می شود که اخبار سکه های تقلبی در الیگودرز  مرتب به گوش می رسد. و مردم مال باخته که جلوی درب دادگستری الیگودرز مشغول شکایت نوشتن هستند دیده می شوند. اکثرا از ثروتمندان شهر های بزرگ مثل تهران و اصفهان هستند . و به خیال اینکه مردم این منطقه انسان های ساده دلی هستند و سکه هایی را که چندصد بلکه چندهزار سال قدمت دارند( دوره ی ساسانی و اشکانی و...) و ارزش آنها شاید میلیارده ها تومان باشد به چند میلیون تومان می فروشند واز این راه آنها را به سودی بسیار زیاد می رسانند.  دقیقا نمی دانم چند سال پیش بود که یکی از بازیگران و کارگردانان تلوزیونی هم که کلاه   سکه های تقلبی سرش رفته بود و چندین میلیون ضرر کرده بود جلوی درب دادگاه الیگودرز دیده شده بود.

نقل قول ها در رابطه با چگونگی کلاه برداری  ها زیاد است ولی در اکثر موارد با ساده دل و نا آشنا نشان دادن خود به این امور سوژه های خود را به دام انداخته اند.

مثلا در یک مورد 2 نفر به عنوان چاه کن در یک ساختمان که یک پیمانکار بسیار بزرگ مسئول آن است مشغول به کار می شوند. بعد از چند روز چاه کنی دعوای شدیدی بین این دو صورت می گیرد و پیمانکار که این کارگرها را در حالت دعوا می بیند که بشدت هم آسیب دیده اند علت نزاع را جویا می شود  کارگران در جواب می گویند ما چند کوزه حاوی سکه های طلا در موقع حفر چاه پیدا کردیم ، یکی از ما می گوید تمام سکه ها سهم ما است که آن را پیدا کرده ایم و دیگر کارگر به این اعتقاد دارد که پیمانکار هم شریک است وبر سر این موضوع نزاع صورت گرفته. پیمان کار هم که سود بسار زیادی را برای خود متصور می شود چندین ملیون پول به کارگران می دهد و سکه ها را برای خود بر می دارد. و بعد از چند وقت معلوم می شود سکه ها مسی بوده و تازه یک ماه از ضرب آنها می گذرد.البته مس این سکه ها هم از کابلهای برق تهیه شده است !!!!!

و مثال دیگر شخصی که به عنوان دهاتی شیر فروش کلاه برداری کرده و ...........

این ماجرا ها آنقدر تکرار شده که  گاهی فکر می کنم خزانه داری کورش کبیر احتمالا در الیگودرز بوده است.

این افراد که همگی با هم فامیل هستند اهالی یکی از روستا های تقریبا دور الیگودرزند که اسم و رسمی هم برای خود در شهر ایجاد کرده اند . که حدود یک ماه قبل هم با درگیری که بین آنها و ماموران نیروی انتظامی صورت گرفت چندین نفر آنها دستگیر شدند

نویسنده: عبداله توکلی - ۱۳۸٧/٧/٢٢

سالهاست که سیمای جمهوری اسلامی ایران و رسانه های جمعی مسجدی را که دارای گنبدی طلایی است به عنوان قدس و مسجد الاقصی نمایش می دهند وامروز در اذهان عمومی این مسجد به عنوان نماد قدس شناخته می شود درحالی که این مسجد که به مسجد قبة الصخرة معروف است فقط در محوطه مسجدالقصی قرار دارد . این‌ گنبد از آن‌ رو گنبد الاصخرة‌ نام‌ گذاری شده است‌ که‌ در داخل‌ آن‌ صخره‌ ای‌ قرار دارد که‌ گفته‌ می‌ شود پیامبر گرامی‌ اسلام‌ (‌ص‌)‌ پا بر آن‌ نهاد و به‌ معراج‌ رفت‌ . گنبد صخره‌ حدود ‌1300‌ سال‌ پیش‌ ساخته‌ شد و علت‌ اساسی‌ بنای‌ آن‌ نیز ارتباط خاص‌ این‌ مکان‌ با‌ موضوع‌ معراج‌ پیامبر اکرم‌ (ص) بودو مسجد الاقصی وقدس واقعی مسجدی است که در پشت مسجدقبة الاصخره قراردارد،حال صداو سیما  در حالی به اشتباه۲۸ ساله خود در یکی از بخشهای خبری اعتراف می کندکه سالهاست در پشت اسکناس های هزار ریالی کشور(۱۰۰تومانی)تصویر مسجد قبةالصخره به اشتباه درج شده است و رژیم صهیونیستی نیز سالها برای اینکه بتواند مسجد الاقصی و قدس واقعی را ازبین ببرد و معبد مورد نظر خود را بسازد ،مسجد قبةالاصخرة را در شبکه های تلویزیونی و سایتهای خبری خودبه عنوان مسجد الااقصی نمایش داده وتبلیغ می کند،چندی پیش نیز جوانان فلسطینی حاضر در دانشگاه تهران نسبت به این اشتباه فاحش اعتراض کرده بودند!

نویسنده: عبداله توکلی - ۱۳۸٧/٧/٢٢

سلام دوستان

دیروز یک پیام واسه من اومده بود که درآمد اینترنی برای هر کلیک 300 تومان و ماهانه حداقل 230000 تومان به اسم کانون فناوری پارسیان من خودم قبلا یه کلاس IT رفته بودم وبا سیتم این سایتا که به ازای تبلیغات پول می دن (پرداخت به ازای کلیکpay to click  و پرداخت به ازای بازدید)آشنا بودم البته سایتهای  خارجی. وقتی وارد سایت شدم و صفحاتشو دیدم فهمیدم که کلاه برداریه حتی نیازمندیهای اولیه رو هم تو ضیح نداده بود.  یه سرچ کردم معلو شد با این ترفند سر هزاران انسان رو کلاه گذاشتند که بیشترشونم دانشجو بودن. این آقا(کامران گروسی) قبلا به اسم  واجا یک کلاه برداری خفن کرده بوده که سایتشو هک کردن.بعدش اومده این سایتو ساخته www.  و به اسم کانون داره کلاه برداری می کنه در اینجا لازم دیدیم که شما دوستان عزیز رو مطلع کنیم که فریب این فرد کلاه بردار رو نخورید. در زیر چنتا لینک میدم که بیشتر با کلاه برداری های این آقا آشنا بشید .

http://kolahbardari-vajja.blogfa.com
http://about-vajja.blogfa.com
http://vaja.blogsky.com
http://no-vajja.blogfa.com
http://samandehi.ir/ns.php?ID=29
http://balatarin.com/permlink/2007/4/11/1040271

عبداله توکلی
مهندس صنایع مدیر برنامه ریزی و کنترل پروژه سد
نویسندگان وبلاگ:
کدهای اضافی کاربر :