الیگودرز
مردم الیگودرز ، عکس از طبیعت الیگودرز ، لربلاگ، لرستان
صفحات وبلاگ
آرشیو وبلاگ
نویسنده: عبداله توکلی - ۱۳۸٧/۸/۱۸

با سلام

با توجه به دومین سفر هیئت دولت به لرستان مطالبی را لازم دیدم تا عرض کنم.

هیئت دولت با شعار محرومیت زدایی و کمک به توسعه ی استان وارد لرستان و دیگر استان ها شدند. وو قرار بود تا با تصویب و اجرای طرح های زیر بنایی به محرومیت زدایی کمک کنند . ولی با توجه به مصوباتی که در لرستان به تصویب رسید چنین برداشتی را نمی توان کرد چون اکثر این طرح ها و مصوبات طرح های ساده و سطحی هستند که حتی بسیاری از آنها را شهرداریها و سایر ارگان ها می توانستند انجام دهند و می توان گفت که نباید وقط هیئت دولت صرف این  مصوبات می شد. نمی دانم چه کسی مقصر است.هیئت دولت یا خود مسئولین و مردم استان.؟ چیزی که واضح است این است که هیئت دولت در یک جلسه ی چند ساعته نمی تواند یک طرح تولیدی یا صنعتی عظیم را بررسی کند و به تصویب برساند چرا که این امر به قول مهندسین صنایع به طرح امکان سنجی اقتصادی نیاز دارد که در آن مسایلی همچون اولویت کشور، توانایی منطقه، نیاز بازار ، سهم بازار قابل کسب ، دسترسی به منابع اولیه مورد نیاز ،و ..... برسی شود تا دید ایا تصویب و احداث این طرح به صرفه است یا نه. دقیقا نمی دانم مسئول انجام این کار چه کسی یا چه ارگانی است شاید خود هیئت دولت باید دستور آن را بدهند یا خود مسئولین استانی خودجوش آن را انجام دهند.البته این مربوطه طرحهای دولتی و مادر است .برای طرحهای سهامی خاص که دولت از طریق وامهای 20-80 یا 10-90  کمک می کند.

نویسنده: عبداله توکلی - ۱۳۸٧/۸/٩

پایگاه خبری لزنا در مطلبی مدعی شده است که اولین وبلاگ شهری لرستان وبلاگ کوهدشت است با 4 سال  سابقه. باید عرض کنم خدمت برادر خدایی که اگر به آرشیو وبلاگ الیگودرز نگاه کنند خواهند فهمید  قدیمی ترین وبلاگ شهری لرستان کدام است. شاید از اردیبهشت 82 تا الان 4 سال نشده است که آن وبلاگ با 4 سال سابقه قدیمیترین وبلاگ شناخته شده است.

قدیمی ترین وبلاگ لر ایران" الیگودرز" هست با بیش از ۶ سال سابقه

نویسنده: عبداله توکلی - ۱۳۸٧/۸/٩

رئیس جمهور در دومین سفر خود به استان لرستان  از انجام نشدن مصوبات هیئت دولت که در سفر اول دولت نهم به لرستان تصویب شده بود  اظهار نارضایتی کرد . قابل توجه است که رئیس جمهور در دور دوم سفر های خود تاکنون از انجام مصوبات در تمامی استانها راضی بوده است  و فقط در لرستان این مشکل دیده شده است  . البته اگر رئیس جمهور هم اعلام نمی کرد باز هم همه می دانستند که مصوبات اجرا نشده است به قول معروف   "" آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان است ""  . بسیار جای تامل است که چرا مصوبات دولت در لرستان  با اینکه در مقایسه با سایر مصوبات استان های دیگر بسیار کم (( چیزی در حد یک چهارم دیگر استان ها)) بوده است ولی این مقدار کم هم اجرا نشده است .

 چند وقت پیش وقتی مصوبات دور اول سفر هیت دولت به لرستان را با  خراسان رضوی ، وجنوبی و ..... مقایسه می کردم خیلی ناراحت کننده بود  چون اعتبارات و طرحهای  مصوبه برای لرستان  خیلی کمتر از دیگر استانها بود . ولی دیگر استانها تمامی مصوبات را در طول دو سال در حد 80 درصد به بالا اجرا کردند ولی در لرستان  این مصوبات ناچیز هم  به اجرا در نیامده است .  

مسئول  اجرای این مصوبات  کیست ؟؟ چه کسی باید نیازهای  لرستان را  در دولت مطرح کند تا اعتبارات بیشتری تخصیص داده شود؟ اعتبارات تخصیص داده شده چه شده است؟ و...........

آقای رئیس جمهور: 

  لرستان  سالهاست که  همینطور است استانی با قرن ها تمدن  که هنوز  هیچ پیشرفتی نکرده است. هیچ صنعت مادری ندارد حتی صنایع کوچک هم اگر بودند همه برشکست شده اند . اکثر جوانان  استان بیکار هستند . و در سایر استانها آواره ی  شده اند تا کار پیدا کنند.چند ماه پیش کشته شدن کارگران لرستانی که در زیر آوار مانده بودند که یادتان نرفته است ؟

تمامی این بلا ها و عقب ماندگی ها از بی کفایتی  است افرادی که اصلا شایستگی پستی که در آن هستند را ندارند. افرادی که بیشتر  با رابطه گرایی و قوم بازی بر سر کار آمده اند نه با توجه به شایستگی و کارایی آنها ،شاید کسی از خانواده متمدن و شناخته شده ی باشد ولی این دلیل بر توانا بودن در انجام امور استانی و مدیریت وی نمی شود. . البته این شامل تمامی مسئولین نمی شود در میان مسئولین استان افراد با صلاحیت هم زیاد وجود دارد. بی توجهی مسئولین کشوری را هم به مردم لرستان نباید فراموش کرد لرستان محرومترین استان است و دولت عدالت محور( و سایر دولتهای قبلی ) باید بیش از این به این استان توجه می کرد کسی چه می داند شاید اعلام عدم نارضایتی رئیس جمهور برای پنهان کردن بی توجهی دولت به این استان باشد!!اهمیت برطرف کردن مشکلات  چند ملیون مردم این استان به نظر بنده چیزی کمتر از اهمیت انژی هسته ای (که حق مسلم ماست)

نیست!   مشکل دیگر استان اهمیت ندادن مرکز استان به سایر شهرستانها می باشد که سبب بسیاری ناراحتی ها و دودستگی ها شده است. پس این مردم لرستان هستند که باید ناراضی باشند .

خواهشمند است پیگیری نمایید.

 

در پایان باید عرض کنم: تمامی کسانی که باعث معضلات مردم لرستان شده اند در آن دنیا باید جواب مردم را بدهند چون حق الناس به هیچ وجه بخشیده نمی شود  لازم است همه مسئولین را به خواندن نامه ی حضرت علی(ع) به ماالک اشتر  دعوت  کنم تا با مسئولیت های خود در قبال مردم محروم  بیشتر آشنا شوید.

 

 

 

 

عبداله توکلی
مهندس صنایع مدیر برنامه ریزی و کنترل پروژه سد
نویسندگان وبلاگ:
کدهای اضافی کاربر :