الیگودرز
مردم الیگودرز ، عکس از طبیعت الیگودرز ، لربلاگ، لرستان
صفحات وبلاگ
آرشیو وبلاگ
نویسنده: عبداله توکلی - ۱۳۸٧/٩/۱٥

خوبه که جدیدا مردم الیگودرز به نوشتن و انتقاد روی آورده اند که این لازمه ی یک مملکت پویا و آباد است ولی اگر کسی مطلبی می نویسد باید بطور کامل بر صحت آن اشراف داشته باشد .

متاسفانه جدیدا چند وبلاگ بدون اینکه نویسنده خودشو معرفی کند ایجاد شد است که مطالب مبالغه آمیز و تحریک کننده بسیاری رو می نویسند.مثل وبلاگ های  (داش حجت )http://dashhojat.blogfa.com/ و( وبلاگ بیداریhttp://babidari.blogfa.com)  امروز من یه سر به وبلاگ بیداری زدم خیلی عجیب بود چند نکته جالب رو به عرض می رسانم.

1-  در سر برگ این وبلاگ نوشته شده بود چهره های ماندگار الیگودرز: 1- شیخ احمد کروبی 2 شیخ مهدی کروبی و 3  - دکتر احمدی   .باید عرض کنم ما در این شهر چهره ی ماندگار خیلی زیاد داریم الان اگه بخوام بگم باید چند صفحه بنویسم مثلاحاج سید جمال الدین بربرودی، میرزا محمود لوائی ،حاج سید محمود آحمدی ،ملا عبداله اجتهادی،میرزا محمد مهدی رضوی ،حاج سید عنایت الله علوی ،مرحوم میرزا ابوالقاسم بن حسن (از مراجع تقلید که در فرهنگ معین هم اسم ایشان  آمده است)، شیخ احمد کروبی و شیخ مهدی کروبی ،ملا نامداراسماهوری شاعر،آقا سید علاءالدین رضوی ،مرحوم خلیل حسامی ، حاج احمد توکلی ، شهید میر شاکی ها ، شهید توکلی ها ، شهید نقیبی ،و.................

به نظر من دفاع از شخص خاصی اصلا مشکلی ندارد ولی هر کس به اندزه خودش. جناب مهندس احمدی هم بعنوان کسی که در دو دوره مجلس برای مردم شهر زحمت کشیده در جای خود قابل احترام هستند.

2-در وبلاگ بیداری مطالبی در مورد سد رودبار نوشته شده است  معلوم است که نگارنده کوچکترین اطلاعاتی در باره ی پروژه های عظیم ندارد و به مطرح کردن حرفهای عامیانه پرداخته است.

. در پروژه سد رودبار کار فرما وزارت نیرو است  و مشاور کار فرما شرکت سکو و پیمانکاران 51% شرکت سپاسد و 49% شرکت چینی که خود پیمانکاران هم دارای مشاورجداگانه  می باشند .تمامی طرح های کلی که معلوم است و قبلا از سوی کارفرما مشخص شده ودر مورد طرح های ریزه کاری که شرکت چینی طراحی می کند برای اجرا باید حتما از سوی مشاور کارفرما (نظارت) که شرکت ایرانی هست تایید شود و پس از تایید مشاور خود کارفرما (وزارت نیرو ) باید طرح را تایید کند.

ولی متاسفانه در وبلاگ بیداری آورده شده که فقط هرچی شرکت چینی طرح بدهد مهندسان ایرانی حق دخالت و اظهار نظر ندارند که این مطلب اصلا صحیح نمی باشد.در مودرد حق بهره برداری هم من اطلاعات بیشتری جمع آوری می کنم و دقیقا به عرض شما می رسانم جریان از چه قرار است.

تنها مطلب درست در مورد عدم بکارگیری نیروهای بومی در این پروژه هست که جدیدا جذب نیروی بومی بیشتر شده ولی هنوز افراد غیر بومی بیشتر هستند.

.

در مورد شرکت توسعه و عمران هم باید دید نظر مردم شهر و سهامداران جزء چیست  وقتی سودی برای مردم شهر ندارد اصلا مهم نیست که چه نشانی دریافت کرده است. نظر مردم شهر را هم در مودرد شرکت عمران و توسعه می توانید در وبلاگ گزنک مشاهده کنید.

در پایان از عزیزان درخواست می کنم در مواردی که اطلاعات صحیح ندارید اصلا مطلب ننویسید که باعث ایجاد شایعه خواهدشد.

عبداله توکلی
مهندس صنایع مدیر برنامه ریزی و کنترل پروژه سد
نویسندگان وبلاگ:
کدهای اضافی کاربر :