الیگودرز
مردم الیگودرز ، عکس از طبیعت الیگودرز ، لربلاگ، لرستان
صفحات وبلاگ
آرشیو وبلاگ

محرومیت روستاهای الیگودرز

چند روز پیش برای بازدیداز طرح عام المنفعه آب رسانی که به همت کارگاه سد رودبار لرستان ( شرکت مهندسی سپاسد) اجرا می شود  به روستای " جیره گاه "( از توابع روستای بزنوید ) رفتیم .در این روستا 15 الی 20 خانوار ساکن هستند و تقریبا 100 کیلومت از الیگودرز فاصله دارد.

مردم روستا بعد از  گذشت این همه سال از انقلاب هنوز آب آشامیدنی خودشونو از چشمه ای که تقریبا بیش از یک کیلومتر با ده فاصله داره تامین می کردند( دلایلشوخودتون حدس بزنید ) وهمانطور که می دونید وظیفه این کار هم بر عهده  زنهای زحمت کش خانواده بوده است.

نمی دونم رفتید یا نه ولی بدونید که مردم این منطقه خیلی محرومند خونه های سنگ و گلی که من اولش اصلا باورم نمی شد که کسی هم تو این خونه ها اصلا بتونه  زندگی کنه . وارد روستا که شدیم مردم روستا جمع شده بودن کنار لوله ای که به ده رسیده بود و آب ازش جریان داشت به نظر باورش براشون سخت بود که به همین راحتی آب بیاد تا داخل روستا

با اینکه شرکت طرح آب راسانی رو داده بود و مصالح اونرو تامین کرده بود و لی زحمت حفاری محل لوله و حضوچه رو خود اهالی کشیده بودند ، شاید اون لحظه فکر می کردند چرا الان باید این طرح انجام بشه !

نمی دونم چی بگم و لی خیلی دلم سوخت که این صحنه  ها رو دیدم. یه دوربین عکاسی هم برده بودم تا اوردمش که عکس بگیرم  یکی از بچه های یا بهتر بگم کودکان روستا یه و شروع کرد به گریه کردن بعدشم فرار کرد به نظرم اومد تا حالا دوربینهم ندیده و فکر کرد می خوام با اون اذیتش کنم ! دیگه خودتون حدس بزنید وضعیت محرومیت این منطقه چطوره!

در ادامه مطلب چنتا از عکسهایی رو که گرفتم براتون گذاشتم که ببینید.


 

  
نویسنده : عبداله توکلی ; ساعت ۳:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٠/٤
تگ های این مطلب :الیگودرز و تگ های این مطلب :جیره گاه
    پيام هاي ديگران ()    +


عبداله توکلی
مهندس صنایع مدیر برنامه ریزی و کنترل پروژه سد
نویسندگان وبلاگ:
کدهای اضافی کاربر :