الیگودرز
مردم الیگودرز ، عکس از طبیعت الیگودرز ، لربلاگ، لرستان
صفحات وبلاگ
آرشیو وبلاگ

مدرسه روستای " چال فهره"

 

 

روستای چال فهره هم ازدیگر روستا های محروم شهرستان الیگودرز است که جمعیت این روستا حدود 70 خانوار هستند .

این روستا با توجه به جمعیت که داره یک مدرسه  داره . بنابه درخواست مردم روستا و معلمان مدرسه مبنی بر فرسوده بودن مدرسه و نیاز به ساخت مدرسه جدید مسئولین کمیته عام المنفعه کارگاه سد رودبارلرستان شرکت مهندسی سپاسد با دستور ریاست کارگاه  ودر راستای سفارش مقام معظم رهبری که فرمودند  : "محرومیت زدایی عقیده وراه و رسم زندگی ماست" از مدرسه بازدیدی انجام داده بودند و خطر خرابی مدرسه رو جدی عنوان کردند. تصمیم بر این شده تا مدرسه ای در این روستا با هزینه شرکت ساخته شود.

 بعداز گذشت یک ماه برای بازدید به این روستا رفتیم تا پیشرفت کار مدرسه روستا رو ببینیم .فونداسیون مدرسه جدید اجرا شده بود ولی براتون بگم از مدرسه فعلی ویا همون قدیمی روستا ،!

 فکر کنم نزدیک 50 دانش آموز داشت . که ساختمان آن بسیار مستهلک و با سقف تیرچوبی بود و بیشتر جاهای سقف ریزش کرده بود و تیرهای چوبی همه سیاه شده بودند، لکه های روی دیوار هم نشان از جاری شدن آب داخل کلاسها بود شاید از ساخت این مدرسه 40 سالی گذشته باشه  ! واقعا درس خوندن تو کلاسهای این مدرسه شجاعت و یا بهتر بگم از جان گذشتگی می خواد!   برای بهتر متوجه شدن عکسهای این مدرسه و روستا  رو براتون تو قسمت ادامه مطلب  گذاشتم.

 

 

 

مدرسه این روستا که در حال احداث است ولی باید مسئولین یک فکری هم برای آبرسانی و سایر امکانات موردنیاز این روستا بکنن چون این روستا هم از نعمت آب و ... محروم است.


 

 

 

  
نویسنده : عبداله توکلی ; ساعت ٤:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱٠/٤
تگ های این مطلب :الیگودرز
    پيام هاي ديگران ()    +


عبداله توکلی
مهندس صنایع مدیر برنامه ریزی و کنترل پروژه سد
نویسندگان وبلاگ:
کدهای اضافی کاربر :